Piirinmestaruuskilpailujen tuloksia

Tällä sivulla julkaistaan piirien alueella toimivien kerhojen ja yhdistysten järjestämien piirinmestaruuskilpailujen tuloksia.

Ilma-aseiden pm-kilpailu 15.-16.11.2013 Jalasjärvellä

Tulokset: Ilmapistooli 10 m (sarja H 60 ls, sarjat H50-75 40 ls): Sarja H: 1) Marko Talvitie, Alavus, 566, 2) Aki Rantakangas, Alavus, 560, 3) Teijo Kimpimäki, Jalasjärvi, 554, 4) Tuomo Passi, Kauhava, 550, 5) Markku Haukkala, Ylihärmä, 524, 6) Jukka Yliketola, Ylihärmä, 512
H50: 1) Reijo Rantakangas, Alavus, 371, 2) Veli-Pekka Nevala, Jalasjärvi, 354, 3) Markku Niemi, Ähtäri, 317
H60: 1) Keijo Koski, Jalasjärvi, 363, 2) Markku Kujala, Kauhava, 354, 3) Eero Haapala, Peräseinäjoki, 349, 4) Timo Suvanto, Alavus, 347, 5) Jarmo Nyrhinen, Ilmajoki, 332, 6) Seppo Paakki, Kauhava, 317
H70: 1) Juhani Tammela, Jalasjärvi, 351, 2) Gunnar Ahopelto, Kauhava, 341, 3) Timo Suvanto, Alavus, 321
H75: 1) Matti Tulimäki, Kurikka, 338, 2) Aarno Ala-Honkola, Alavus, 214
Ilmakivääri 10 m (sarja H 60 ls, sarjat H50-75 40 ls): Sarja H: 1) Markku Niemi, Ähtäri, 568, 2) Markku Haukkala, Ylihärmä, 546, 3) Jukka Yliketola, Ylihärmä, 540, 4) Marko Kangas, Laihia, 505, 5) Jani Lindros, Laihia, 479
H50: 1) Markku Niemi, Ähtäri, 386
H60: 1) Markku Koskenmäki, Alajärvi, 342
H70: 1) Jaakko Huhtala, Alavus, 327
H75: 1) Aarno Ala-Honkola, Alavus, 219

Itselataavan kiväärin kenttäammunta 12.9.2013 Vaasassa

Tulokset: Sarja Y: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Reserviläiset ry, 167 (92 + 75), 2) Ala-aho Juha, Vaasan Reserviläiset ry, 161 (91 + 70), 3) Autio Heikki, Ilmajoen Reserviläiset ry, 139 (88 + 51), 4) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Reserviläiset ry, 136 (76 + 50), 5) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Reserviläiset ry, 118 (78 + 40), 6) Uddfolk Jari, Vaasan Reserviläiset ry, 93 (77 + 16)
H60: 1) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Reserviläiset ry, 154 (95 + 59), 2) Sandström Kaj, Vaasan Reserviläiset ry, 140 (82 + 58), 3) Iso-Oja Olli, Vaasan Reserviläiset ry, 132 (86 + 46)
N: 1) Ala-aho Arja, Vaasan Reserviläiset ry, 132 (84 + 48), 2) Ala-aho Katri, Vaasan Reserviläiset ry, 83 (44 + 39)

Pistooliampumasuunnistuksen pm-kilpailu 5.9.2013 Seinäjoella

Tulokset: Sarja H: 1) Antti Korkeakangas, 30.10, 0 + 0, 30.10 min
H45: 1) Teemu Hauhia, 36.35, 3 + 5, 44.35 min
H60: 1) Aulis Hahtola, 38.57, 3 + 3, 44.57 min, 2) Matti Isoniemi, 43.59, 4 + 5, 52.59 min
H70: 1) Matti Latvala, 28.44, 2 + 3, 33.44 min
H75: 1) Reijo Pihlaja, 38.47, 1 + 4, 43.47 min

Pienoiskiväärin pm-kilpailu 4.9.2013 Vaasassa

Tulokset: Makuu (60 ls): Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 559 p., 2) Ala-aho Juha, Vaasan Res., 521 p.
D: 1) Ala-aho Arja, Vaasan Res., 565 p., 2) Ala-aho Katri, Vaasan Res., 539 p.
H50: 1) Niemi Markku, Ähtärin Res., 577 p., 2) Saarnisto Kai, Vaasan Res., 559 p.
H70: 1) Ala-Honkola Aarno, Alavuden Reserviups., 552 p.
Asentokilpailu (3x20 ls): H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 532 p., 2) Ala-aho Juha, Vaasan Res., 407 p.
D: 1) Ala-aho Arja, Vaasan Res., 450 p., 2) Ala-aho Katri, Vaasan Res., 413 p.
H50: 1) Niemi Markku, Ähtärin Res., 544 p., 2) Saarnisto Kai, Vaasan Res., 522 p.
H70: 1) Ala-Honkola Aarno, Alavuden Eeserviups, 424 p.

Pistooliampumajuoksun pm-kilpailu 2.9.2013 Seinäjoella

Tulokset: Sarja D: 1) Arja Ala-aho, Vaasa, 23.26 s, 77 p. (+7.40), 31.06 s
H: 1) Antti Korkeakangas, Seinäjoki, 13.43 s, 82 p. (+6.00), 19.43 s, 2) Janne Koivumäki, Seinäjoki, 14.56 s, 46 p. (+18.00), 32.56 s
H40: 1) Kimmo Unkuri, Kurikka, 17.08 s, 56 p. (+14.40), 31.48 s
H45: 1) Teemu Hauhia, Kurikka, 15.54 s, 71 p. (+9.40), 25.34 s
H50: 1) Jukka Sysilampi, Seinäjoki, 19.12 s, 16 p. (+28.00), 47.12 s
H55: 1) Oiva Ahola, Seinäjoki, 17.35 s, 80 p. (+6.40), 24.15 s, 2) Kari Ratavaara, Kurikka, 19.20 s, 81 p. (+6.20), 25.40 s, 3) Juhani Arkkola, Isokyrö, 19.29 s, 64 p. (+12.00), 31.29 s, 4) Juhani Hakomäki, Lapua, 17.39 s, 55 p. (+15.00), 32.39 s, 5) Pertti Luuri, Seinäjoki, 15.50 s, 49 p. (+17.00), 32.50 s
H60: 1) Arto Franttila, Seinäjoki, 16.15 s, 78 p. (+7.20), 23.35 s, 2) Aulis Hahtola, Kurikka, 16.37 s, 70 p. (+10.00), 26.37 s, 3) Olli Iso-Oja, Vaasa, 20.15 s, 62 p. (+12.40), 32.18 s,
H70: 1) Esko Sippola, Seinäjoki, 19.43 s, 76 p. (+8.00), 27.43 s, 2) Matti Latvala, Seinäjoki, 21.16 s, 69 p. (+10.20), 31.36 s, 3) Timo Suvanto, Alavus, 22.55 s, 66 p. (+11.20), 34.15 s
H75: 1) Reijo Pihlaja, Seinäjoki, 18.45 s, 68 p. (+10.40), 29.25 s, 2) Antero Maunula, Seinäjoki, 21.27 s, 74 p. (+8.40), 30.07 s, 3) Toivo Sissala, Seinäjoki, 23.47 s, 43 p. (+19.00), 42.47 s, 4) Tapani Koskela, Lapua, 25.14 s, 37 p. (+21.00), 46.14 s

Pienoispistoolin pm-kilpailu 28.8.2013 Peräseinäjoella

Tulokset: 30 + 30 ls: Sarja H: 1) Kimpimäki Teijo, 565 p., 2) Lähdesmäki Juha, 547 p., 3) Passi Tuomo, 537 p., 4) Keski-Hannula Raimo, 527 p., 5) Koivisto Juha, 429 p.
H50: 1) Nevala Veli-Pekka, 554 p., 2) Rantakangas Reijo, 548 p., 3) Rajala Valio, 479 p., 4) Latvala Kari, 232 p.
H60: 1) Haapala Eero, 533 p., 2) Nyrhinen Jarmo, 548 p., 3) Koski Keijo, 523 p., 4) Leppänen Aulis, 507 p., 5) Salo Sakari, 501 p., 6) Autio Heikki, 459 p.
H70: 1) Tulimäki Matti, 530 p., 2) Tammela Juhani, 517 p.
Pika-ammunta 3x20 ls: H: 1) Kimpimäki Teijo, 583 p., 2) Passi Tuomo, 561 p. (13 napakymppiä), 3) Lähdemäki Juha, 561 p. (12 napakymppiä), 4) Keski-Hannula Raimo, 517 p., 5) Koivisto Juha, 454 p.
H50: 1) Rantakangas Reijo, 560 p., 2) Nevala Veli-Pekka, 541 p., 3) Rajala Valio, 443 p.
H60: 1) Haapala Eero, 541 p., 2) Nyrhinen Jarmo, 531 p., 3) Salo Sakari, 529 p., 4) Koski Keijo, 481 p., 5) Leppänen Aulis, 462 p., 6) Autio Heikki, 405 p.
H70: 1) Tulimäki Matti, 531 p., 2) Tammela Juhani, 479 p.

Kolmen asennon pm-ammunta (Matin kisa) 150 m 13.8.2013 Kauhavalla

Käytiin henkilökohtainen ja joukkuekilpailu.
Tulokset: Sarja N: 1) Ala-aho Arja, 19 osumaa, 2) Ala-aho Katri, 15 os., 3) Ala-aho Noora, 10 os.
H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 30 os., 2) Lädesmäki Juha, Ilmajoen Res., 27 os., 3) Mattila Esa, Kauhavan Res., 24 os., 4) Ala-aho Juha, Vaasan Res., 20 os., 5) Raninen Mika, Kauhavan Res., 18 os., 6) Salminen Teemu, Vähänkyrön Res., 13 os., 7) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 11 os., 8) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 7 os., 9) Myllymäki Panu, Kauhavan Res., 3 os.
H50: 1) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 23 os., 2) Lepistö Jouko, Kauhavan Res., 18 os., 3) Rajala Valio, Peräseinäjoen Res., 17 os.
H60: 1) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res., 26 os., 2) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 23 os., 3) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 18 os., 4) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 10 os.
H70: 1) Salo Matti, Kauhavan Res., 8 os.
Sarja J: 1) Ilmajoen Res. (Lähdesmäki J., Keski-Hannula R., Autio H.), 68 os., 2) Vaasan Res./Ala-ahot (Ala-aho J., Ala-aho A., Ala-aho K, ala-aho N.), 54 os., 3) Kauhavan Res. (Mattila E., Raninen M., Myllymäki P., Isosalo A.), 49 os.
J50: 1) Ilmajoen & Peräseinäjoen Res. (Salo S., Laitila V-J., Iso-oja A., Rajala V.), 72 os., 2) Kauhavan Res. (Salo M., Kuoppala A., Lepistö J., Korpimäki P.), 46 os.

RA 7:n pm-kilpailu 5.8.2013 Vaasassa

Tulokset: Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Reserviläiset, 18 os. (4 napakymppiä), 162 p., 2) Lindroos Jani, Laihian Reserviläiset, 18 os. (1 napakymppi), 145 p., 3) Reinisalo Jussi, Vaasan Reserviläiset, 18 os.,150 p., 4) Lepistö Jani, Kauhavan Reserviläiset, 17 os., 135 p., 5) Autio Heikki, Ilmajoen Reserviläiset, 15 os. (1 napakymppi), 120 p., 6) Ala-aho Juha, Vaasan Reserviläiset, 15 os., 117 p., 7) Isosalo Antti, Kauhavan Reserviläiset, 12 os., 82 p., 8) Salminen Teemu, Vähänkyrön Reserviläiset, 11 os., 83 p.
D: 1) Ala-aho Noora, Vaasan Reserviläiset, 18 os., 151 p., 2) Ala-aho Katri, Vaasan Reserviläiset, 17 os. , 142 p., 3) Ala-aho Arja, Vaasan Reserviläiset, 12 os., 98 p.,
H50: 1) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhanturvaajat, 18 os. ( 1 napakymppi ), 159 p., 2) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Reserviläiset, 18 os., 142 p., 3) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Reserviläiset, 17 os., 134 p., 4) Hänninen Juhani, Pohjanmaan Rauhanturvaajat, 17 os., 144 p.
H60: 1) Iso-oja Antti, Ilmajoen Reserviläiset, 18 os., 150 p., 2) Iso-oja Olli, Vaasan Reserviläiset, 15 os., 108 p., 3) Korpimäki Pentti, Kauhavan Reserviläiset, 14 os., 114 p., 4) Haukirauma Matti, Vaasan Reserviläiset, 9 os., 69 p.,
H70: 1) Salo Matti, Kauhavan Reserviläiset, 11 os., 88 p.,
Pika-asento: Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Reserviläiset, 109 p., 2) Ala-aho Juha, Vaasan Reserviläiset, 104 p., 3) Autio Heikki, Ilmajoen Reserviläiset, 102 p., 4) Reinisalo Jussi, Vaasan Reserviläiset, 99 p., 5) Lepistö Jani, Kauhavan Reserviläiset, 91 p., 6) Lindroos Jani, Laihian Reserviläiset, 82 p., 7) Salminen Teemu, Vähänkyrön Reserviläiset, 47 p., 8) Isosalo Antti, Kauhavan Reserviläiset, 38 p.
D: 1) Ala-aho Noora, Vaasan Reserviläiset, 77 p., 2) Ala-aho Arja, Vaasan Reserviläiset, 75 p., 3) Ala-aho Katri, Vaasan Reserviläiset, 65 p.
H50: 1) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhanturvaajat, 115 p., 2) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Reserviläiset, 101 p., 3) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Reserviläiset, 71 p., 4) Hänninen Juhani, Pohjanmaan Rauhanturvaajat, 67 p.
H60: 1) Iso-oja Antti, Ilmajoen Reserviläiset, 110 p., 2) Iso-oja Olli, Vaasan Reserviläiset, 67 p., 3) Haukirauma Matti, Vaasan Reserviläiset, 54 p., 4) Korpimäki Pentti, Kauhavan Reserviläiset, 48 p.
H70: 1) Glader Pauli, Vaasan Reserviläiset, 52 p., 2) Salo Matti, Kauhavan Reserviläiset, 6 p.

Kenttäammunnan pm-kilpailu 3.8.2013 Kauhavalla

Tulokset: Kiikarikivääri: Sarja H70: 1) Ala-Honkola Aarno, Alavuden Reserviups., 109 p., 14 os., 2) Saarinen Antti, Kauhavan Res., 65 p., 10 os., 3) Salo Matti, Kauhavan Res., 30 p., 5 os.
H60: 1) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res., 121 p., 16 os., 2) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 116 p., 16 os., 3) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 113 p., 15 os., 4) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 91 p., 14 os.
H50: 1) Yli-Viitala Jari, Karijoen Res., 155 p., 20 os., 2) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 138 p., 17 os., 3) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 129 p., 17 os., 4) Malm Jukka, Kauhavan Res., 126 p., 16 os., 5) Mäenpää Aimo, Kauhavan Res., 107 p., 15 os., 6) Nevala Veli-Pekka, Pohjanmaan Rauhant., 43 p., 7 os.
H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 177 p., 20 os., 2) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 111 p., 16 os., 3) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 100 p., 14 os., 4) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 99 p., 15 os., 5) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 81 p., 12 os.
Pystykorva: H70: 1) Saarinen Antti, Kauhavan Res., 80 p., 10 os., 2) Salo Matti, Kauhavan Res., 56 p., 7os.
H60: 1) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res., 167 p., 19 os., 2) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 124 p., 16 os., 3) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 107 p., 12 os., 4) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 84 p., 11 os., 5) Raitila Jarmo, Pohjanmaan Rauhant., 80 p., 9 os.
H50: 1) Yli-Viitala Jari, Karijoen Res., 158 p., 19 os., 2) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 157 p., 19 os., 3) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 153 p., 18 os., 4) Pohto Jorma, Ylihärmän Res., 138 p., 15 os., 5) Lepistö Jouko, Kauhavan Res., 125 p., 15 os., 6) Malm Jukka, Kauhavan Res., 105 p., 14 os.
H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 177 p., 20 os., 2) Mattila Esa, Kauhavan Res., 155 p., 19 os., 3) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 145 p., 18 os., 4) Hänninen Juhani, Pohjanmaan Rauhant., 145 p., 17 os., 5) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 144 p., 17 os., 6) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 141 p., 17 os.

Palveluspistoolin pm-kilpailu 2.7.2013 Ilmajoella

Tulokset: PA 3: Sarja Y: 1) Teppo-Tapio Lahti, 97 p., 2) Sami Ojanpää, 96 p., 3) Janne Rantamäki, 96 p., 4) Timo Nyrhinen, 96 p., 5) Eero Haapala, 95 p., 6) Tuomo Passi, 94 p., 7) Jukka Rasku, 94 p., 8) Jani Lepistö, 93 p., 9) Jukka Malm, 93 p., 10) Juha Lähdesmäki, 93 p., 11) Jouni Hynninen, 93 p., 12) Sakari Salo, 93 p., 13) Martti Saranpää, 92 p., 14) Kaisa Koski, 91 p., 15) Heikki Autio, 90 p., 16) Seppo Siukola, 89 p., 17) Pentti Korpimäki, 89 p., 18) Jani Luopa, 88 p., 19) Seppo Paakki, 87 p., 20) Raimo Keski-Hannula, 86 p., 21) Sanna Tunkkari, 85 p., 22) Antti Isosalo, 83 p., 23) Keijo Lahdenmäki, 81 p., 24) Heikki Aro, 80 p., 25) Antti Iso-Oja, 80 p., 26) Mikko Koski, 80 p., 27) Mikko Aro, 79 p., 28) Teemu Hauhia, 76 p., 29) V-J Laitila, 76 p., 30) Hannu Rasku, 73 p., 31) Pasi Löppönen, 72 p., 32) Kai Saarnisto, 65 p., 33) Jarkko Latvala, 62 p., 34) Rami Rasku, 50 p., 35) Hannu Hietanen, 25 p.
PA4: Sarja Y: 1) Sami Ojanpää, 91 p., 2) Janne Rantamäki, 89 p., 3) Juha Lähdesmäki, 88 p., 4) Antti Iso-Oja, 87 p., 5) Tuomo Passi, 86 p., 6) Jouni Hynninen, 85 p., 7) Seppo Siukola, 81 p., 8) Mikko Koski, 80 p., 9) Raimo Keski-Hannula, 79 p., 10) Mikko Aro, 73 p., 11) Rami Rasku, 72 p., 12) Keijo Lahdenmäki, 71 p., 13) Pasi Löppönen, 71 p., 14) Teppo-Tapio Lahti, 69 p., 15) Eero Haapala, 68 p., 16) V-J Laitila, 66 p., 17) Sanna Tunkkari, 65 p., 18) Kai Saarnisto, 62 p., 19) Kaisa Koski, 61 p., 20) Heikki Aro, 58 p., 21) Hannu Rasku, 57 p., 22) Jukka Rasku, 56 p., 23) Teemu Hauhia, 54 p., 24) Jukka Malm, 53 p., 25) Pentti Korpimäki, 52 p., 26) Jani Luopa, 52 p., 27) Sakari Salo, 45 p., 28) Martti Saranpää, 45 p., 29) Antti Isosalo, 43 p., 30) Heikki Autio, 43 p., 31) Jarkko Latvala, 38 p., 32) Timo Nyrhinen, 37 p., 33) Hannu Hietanen, 35 p., 34) Seppo Paakki, 33 p., 35) Jani Lepistö, 28 p.
Yhteistulos: Sarja Y: 1) Sami Ojanpää, 187 p., 2) Janne Rantamäki, 185 p., 3) Juha Lähdesmäki, 181 p., 4) Tuomo Passi, 180 p., 5) Jouni Hynninen, 178 p., 6) Seppo Siukola, 170 p., 7) Antti Iso-Oja, 167 p., 8) Teppo-Tapio Lahti, 166 p., 9) Raimo Keski-Hannula, 165 p., 10) Eero Haapala, 163 p., 11) Mikko Koski, 160 p., 12) Kaisa Koski, 152 p., 13) Keijo Lahdenmäki, 152 p., 14) Mikko Aro, 152 p., 15) Jukka Rasku, 150 p., 16) Sanna Tunkkari, 150 p., 17) Jukka Malm, 146 p., 18) Pasi Löppönen, 143 p., 19) V-J Laitila, 142 p., 20) Pentti Korpimäki, 141 p., 21) Jani Luopa, 140 p., 22) Sakari Salo, 138 p., 23) Heikki Aro, 138 p., 24) Martti Saranpää, 137 p., 25) Timo Nyrhinen, 133 p., 26) Heikki Autio, 133 p., 27) Teemu Hauhia, 130 p., 28) Hannu Rasku, 130 p., 29) Kai Saarnisto, 127 p., 30) Antti Isosalo, 126 p., 31) Rami Rasku, 122 p., 32) Jani Lepistö, 121 p., 33) Seppo Paakki, 120 p., 34) Jarkko Latvala, 100 p., 35) Hannu Hietanen, 60 p.

Itselataavan kiväärin pm-kilpailu 11.6.2013 Vaasassa

Tulokset: 150 m, makuu, 20 ls: Sarja Y: 1) Raimo Keski-Hannula, 188 p., 2) Jani Lindroos, 186 p., 3) Heikki Autio, 186 p., 4) Jani Lepistö, 181 p., 5) Veli-Matti Keskinen, 179 p., 6) Jari Uddfolk, 176 p., 7) Jaakko Hakomäki, 176 p., 8) Mika Korpela, 138 p.
Y50: 1) Juhani Hänninen, 191 p., 2) Heikki Pajala, 185 p., 3) Tapio Riihiluoma, 183 p., 4) Christer Fred, 180 p., 5) Veli-Jussi Laitila, 174 p., 6) Matti Suontausta, 160 p.,
Y60: 1) Antti Iso-Oja, 188 p., 2) Reijo Lindroos, 181 p., 3) Olli Iso-Oja, 174 p., 4) Pentti Korpimäki, 163 p., 5) Bengt Kamis, 155 p.
Y70: 1) Matti Salo, 166 p.
150 m, 3-asento: Sarja Y: 1) Raimo Keski-Hannula, 267 p., 2) Heikki Autio, 259 p., 3) Veli-Matti Keskinen, 249 p., 4) Jani Lepistö, 240 p., 5) Jaakko Hakomäki, 235 p., 6) Jani Lindroos, 234 p., 6) Jari Uddfolk, 191 p., 7) Mika Korpela, 187 p.
Y50: 1) Tapio Riihiluoma, 265 p., 2) Juhani Hänninen, 258 p., 3) Heikki Pajala, 245 p., 4) Christer Fred, 216 p., 5) Veli-Jussi Laitila, 200 p., 6) Matti Suontausta, 161 p.,
Y60: 1) Antti Iso-Oja, 260 p., 2) Reijo Lindroos, 253 p., 3) Olli Iso-oja, 212 p., 4) Pentti Korpimäki, 211 p., 5) Bengt Kamis, 174 p., 6) Pauli Glader, 13 p.
Y70 1) Matti Salo, 143 p.

Palveluskiväärin pm-kilpailu 28.5.2013 Kauhavalla

Tulokset: PA1: Sarja Y: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 95 p., 2) Kontola Jani, Ilmajoen Res., 94 p., 3) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 93 p., 4) Hakomäki Jaakko, Vähäkyrön Res., 93 p., 5) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 93 p., 6) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 93 p., 7) Raninen Mika, Kauhavan Res., 92 p., 8) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 90 p., 9) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 88 p., 10) Mattila Esa, Kauhavan Res., 88 p., 11) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 87 p., 12) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Res., 84 p., 13) Malm Jukka, Kauhavan Res., 82 p., 14) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 66 p., 15) Salo Sakari, Kauhavan Res., 59 p., 16) Luoma Esa, Kauhavan Res., 42 p.
PA 2: Y: 1) Kontola Jani, Ilmajoen Res., 18 os., 158 p., 2) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 18 os., 152 p., 3) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Res., 18 os., 150 p., 4) Mattila Esa, Kauhavan Res., 18 os., 147 p., 5) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 18 os., 130 p., 6) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 17 os., 147 p., 7) Raninen Mika, Kauhavan Res., 15 os., 121 p., 8) Hakomäki Jaakko, Vähäkyrön Res., 15 os., 111 p., 9) Malm Jukka, Kauhavan Res., 14 os., 113 p., 10) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 14 os., 112 p., 11) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 13 os., 106 p., 12) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 11 os., 88 p., 13) Salo Sakari, Kauhavan Res., 9 os., 67 p., 14) Luoma Esa, Kauhavan Res., 5 os., 37 p., 15) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 4 os., 31 p.
Yhteistulos: Y: 1) Kontola Jani, Ilmajoen Res., 252 p., 2) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 247 p., 3) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 240 p., 4) Mattila Esa, Kauhavan Res., 235 p., 5) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Res., 234 p., 6) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 217 p., 7) Raninen Mika, Kauhavan Res., 213 p., 8) Hakomäki Jaakko, Vähäkyrön Res., 204 p., 9) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 202 p., 10) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 199 p., 11) Malm Jukka, Kauhavan Res., 195 p., 12) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 181 p., 13) Salo Sakari, Kauhavan Res., 126 p., 14) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 119 p., 15) Luoma Esa, Kauhavan Res., 79 p.

Perinnekiväärin pm-ammunnat 20.5.2013 Vaasassa

Tulokset: Makuu, 150 m: Sarja Y: 1) Raimo Keski-Hannula, 288 p., 2) Jaakko Hakomäki, 281 p., 3) Jani Lindroos, 272 p., 4) Tuomas Laitila, 270 p., 5) Jyrki Muotio, 269 p., 6) Juha Lähdesmäki, 261 p., 7) Veli-Matti Keskinen, 258 p., 8) Heikki Autio, 257 p., 9) Juha Ala-aho, 242 p., 10) Jani Lepistö, 240 p.
H50: 1) Heikki Pajala, 279 p., 2) Christer Fred, 278 p., 3) Jouko Lepistö, 274 p., 4) Tapio Riihiluoma, 271 p., 5) Jari Alatalkkari, 265 p., 6) Timo Ala-Hukkala, 264 p., 7) Jari Ala-Hukkala, 258 p., 8) Veli-Jussi Laitila, 256 p., 9) Martti Korkiavuori, 224 p.
H60: 1) Reijo Lindroos, 288 p., 2) Antti Iso-Oja, 284 p., 3) Pentti Korpimäki, 281 p., 4) Reijo Mattson, 276 p., 5) Sakari Salo, 273 p., 6) Bengt Kamis, 266 p., 7) Markku Rintala, 265 p., 8) Olli Iso-oja, 243 p., 9) Jorma Sirén, 231 p., 10) Kaj Sandström, 231 p., 11) Raimo Latvala, 221 p.
H70: 1) Pauli Glader, 262 p., 2) Matti Salo, 218 p., 3) Thor Guss, 167 p.
3-asento, 150 m: Sarja Y: 1) Raimo Keski-Hannula, 285 p., 2) Jani Lindroos, 262 p., 3) Tuomas Laitila, 259 p., 4) Jyrki Muotio, 256 p., 5) Jaakko Hakomäki, 255 p., 6) Heikki Autio, 249 p., 7) Juha Lähdesmäki, 248 p., 8) Veli-Matti Keskinen, 229 p., 9) Jani Lepistö, 229 p., 10) Juha Ala-aho, 201 p.
H50: 1) Tapio Riihiluoma, 266 p., 2) Christer Fred, 260 p., 3) Heikki Pajala, 254 p., 4) Timo Ala-Hukkala, 242 p., 5) Jouko Lepistö, 241 p., 6) Jari Ala-Hukkala, 239 p., 7) Veli-Jussi Laitila, 231 p., 8) Jari Alatalkkari, 210 p., 9) Martti Korkiavuori, 195 p.
H60: 1) Reijo Mattson, 268 p., 2) Markku Rintala, 265 p., 3) Antti Iso-Oja, 257 p., 4) Reijo Lindroos, 248 p., 5) Bengt Kamis, 246 p., 6) Sakari Salo, 239 p., 7) Pentti Korpimäki, 233 p., 8) Jorma Sirén, 225 p., 9) Olli Iso-oja, 208 p., 10) Raimo Latvala, 155 p.
H70: 1) Pauli Glader, 238 p., 2) Matti Salo, 169 p., 3) Thor Guss, 126 p.

Pudotusammunnan pm-kilpailu 20.5.2013 Kurikassa

Tulokset: Pudotusammunta: 1) Matti Isoniemi, 2) Tomi Piirto, 3) Kari Ratavaara, 4) Tapio Myllymäki, 5) Hannu Mikkonen

300 m kivääriammuntojen pm-kilpailu 18.5.2013 Kauhavalla

Tulokset: Kiikarikivääri 300 m: Sarja D80: 1) Salo Eeva-Maria, Kauhavan Maanpuolustusn., 58 p.
H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Reserviläiset, 97 p., 2) Laitila Tuomas, Ilmajoen Reserviläiset, 96 p., 3) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Reserviläiset, 90 p., 4) Hakomäki Jaakko, Vähänkyrön Reserviläiset, 90 p., 5) Lepistö Jani, Kauhavan Reserviläiset, 87 p., 6) Rajamäki Lasse, Kauhavan Reserviläiset, 81 p.,7) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Reserviläiset, 68 p., 8) Rajala Reijo, Lapuan Reserviläiset, 54 p., 9) Isosalo Antti, Kauhavan Reserviläiset, 0 p.
H50: 1) Fred Christer, Vaasan Reserviläiset, 96 p., 2) Malm Jukka, Kauhavan Reserviläiset, 91 p., 3) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Reserviläiset, 90 p., 4) Saarnisto Kai, Vaasan Reserviläiset, 88 p., 5) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Reserviläiset, 64 p., 6) Nyrhinen Timo, Ylistaron Reserviläiset, 62 p., 7) Yli-Viitala Jari, Karijoen Reserviläiset, 60 p.
H60: 1) Lindroos Reijo, Laihian Reserviläiset, 97 p., 2) Salo Sakari, Ilmajoen Reserviläiset, 91 p., 3) Korpimäki Pentti, Kauhavan Reserviläiset, 90 p., 4) Iso-oja Antti, Ilmajoen Reserviläiset, 81 p., 5) Mattsson Reijo, Kauhajoen Reserviläiset, 63 p.
H70: 1) Glader Pauli, Vaasan Reserviläiset, 92 p., 2) Saarinen Antti, Kauhavan Reserviläiset, 46 p., 3) Salo Matti, Kauhavan Reserviläiset, 44 p., 4) Luhtanen Rainer, Kauhavan Reserviläiset, 41 p.
Perinnekivääri 300 m: H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Reserviläiset, 242 p., 2) Hakomäki Jaakko, Vähänkyrön Reserviläiset, 231 p., 3) Rantamäki Janne, Ilmajoen Reserviläiset, 229 p., 4) Autio Heikki, Ilmajoen Reserviläiset, 217 p.,5) Laitila Tuomas, Ilmajoen Reserviläiset, 212 p.,6) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Reserviläiset, 204 p., 7) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Reserviläiset, 204 p., 8) Lepistö Jani, Kauhavan Reserviläiset, 182 p., 9) Kamppinen Aapo, Kauhavan Reserviläiset, 165 p., 10) Rajamäki Lasse, Kauhavan Reserviläiset, 142 p.
H50: 1) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Reserviläiset, 223 p., 2) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Reserviläiset, 212 p., 3) Yli-Viitala Jari, Karijoen Reserviläiset, 210 p., 4) Pohto Jorma, Ylihärmän Reserviläiset, 208 p., 5) Nyrhinen Timo, Ylistaron Reserviläiset, 191 p., 6) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Reserviläiset, 150 p., 7) Fred Christer, Vaasan Reserviläiset, 132 p., 8) Malm Jukka, Kauhavan Reserviläiset, 36 p.
H60: 1) Lindroos Reijo, Laihian Reserviläiset, 271 p., 2) Mattsson Reijo, Kauhajoen Reserviläiset, 236 p., 3) Kamis Bengt, Vaasan Reserviläiset, 217 p., 4) Korpimäki Pentti, Kauhavan Reserviläiset, 217 p., 5) Iso-oja Antti, Ilmajoen Reserviläiset, 213 p., 6) Salo Sakari, Ilmajoen Reserviläiset, 211 p.
H70: 1) Glader Pauli, Vaasan Reserviläiset, 213 p., 2) Saarinen Antti, Kauhavan Reserviläiset, 90 p., 3) Salo Matti, Kauhavan Reserviläiset, 79 p., 4) Luhtanen Rainer, Kauhavan Reserviläiset, 49 p.

Perinnepistoolin pm-kilpailu 14.5.2013 Ilmajoella

Tulokset: Yhteistulos: Sarja Y: 1) Tuomas Laitila 492 p. (koulu 243 p. + kuvio 249 p.), 2) Juha Lähdesmäki 467 p. (koulu 213 p. + kuvio 254 p.), 3) Raimo Keski-Hannula 467 p. (koulu 222 p. + kuvio 245 p.), 4) Janne Rantamäki 463 p. (koulu 232 p. + kuvio 231 p.), 5) Jari Kortesmäki 408 p. (koulu 211 p. + kuvio 197 p.), 6) Jouni Hynninen 387 p. (koulu 151 p. + kuvio 236 p.), 7) Teppo Lahti 375 p. (koulu 194 p. + kuvio 181 p.), 8) Heikki Autio 250 p. (koulu 217 p. + kuvio 33 p.)
Y50: 1) Jari Yli-Viitala 488 p. (koulu 230 p. + kuvio 258 p.), 2) Christer Fred 483 p. (koulu 256 p. + kuvio 227 p.), 3) Jukka Malm 462 p. (koulu 233 p. + kuvio 229 p.), 4) Jouko Lepistö 420 p. (koulu 240 p. + kuvio 180 p.), 5) Veli-Jussi Laitila 319 p. (koulu 165 p. + kuvio 154 p.), 6) Kai Saarnisto 210 p. (koulu 78 p. + kuvio 132 p.)
Y60: 1) Bengt Kamis 526 p. (koulu 267 p. + kuvio 259 p.), 2) Reijo Mattsson 513 p. (koulu 250 p. + kuvio 263 p.), 3) Markku Rintala 500 p. (koulu 260 p. + kuvio 240 p.), 4) Antti Iso-Oja 469 p. (koulu 209 p. + kuvio 260 p.), 5) Sakari Salo 469 p. (koulu 246 p. + kuvio 223 p.), 6) Kauko Hintsala 164 p. (koulu 113 p. + kuvio 51 p.)
Y70: 1) Pentti Korpimäki 407 p., (koulu 212 p. + kuvio 195 p.)2) Matti Tulimäki 382 p. (koulu 246 p. + kuvio 136 p.)
50 m: Sarja Y: 1) Juha Lähdesmäki 264 p., 2) Janne Rantamäki 257 p., 3) Teppo Lahti 250 p., 4) Jani Linroos 240 p., 5) Heikki Autio 239 p., 6) Tuomas Laitila 225 p., 7) Raimo Keski-Hannula 225 p., 8) Jari Kortesmäki 213 p., 9) Jouni Hynninen 183 p.
Y50: 1) Christer Fred 264 p., 2) Jukka Malm 262 p., 3) Jouko Lepistö 246 p., 4) Jari Yli-Viitala 239 p., 5) Kai Saarnisto 104 p., 6) V-J Laitila 101 p.
Y60: 1) Bengt Kamis 280 p., 2) Reijo Mattsson 259 p., 3) Markku Rintala 251 p., 4) Sakari Salo 238 p., 5) Antti Iso-Oja 233 p., 6) Reijo Linroos 225 p.
Y70: 1) Pentti Korpimäki 248 p., 2) Matti Tulimäki 232 p.

Perinnekiväärin pm-kilpailu 30.4.2013 Ilmajoella

Tulokset: 100 m: Sarja Y: 1) Raimo Keski-Hannula 265 p., 2) Janne Rantamäki 258 p., 3) Tuomas Laitila 249 p., 4) Jani Linroos 245 p., 5) Juha Lähdesmäki 240 p., 6) Jaakko Hakomäki 233 p., 7) Markku Haukkala 230 p., 8) Jukka Yli-Ketola 225 p., 9) Veli-Matti Keskinen 212 p., 10) Jani Lepistö 211 p., 11) Sami Raitila 187 p., 12) Teemu Hauhia 155 p., 13) Jouni Hynninen 123 p., 14) Tuomas Maunuksela 103 p., 15) Ville-Matti Kulmala 100 p.
Y50: 1) Tapio Riihiluoma 240 p., 2) Timo Ala-Hukkala 235 p., 3) Jouko Lepistö 225 p., 4) Jari Ala-Hukkala 222 p., 5) Christer Fred 221 p., 6) Jukka Rasku 219 p., 7) Timo Nyrhinen 219 p., 8) Heikki Pajala 210 p., 9) Jari Alatalkkari 203 p., 10) Hannu Rasku 178 p.
Y60: 1) Reijo Mattsson 249 p., 2) Markku Rintala 227 p., 3) Antti Iso-Oja 225 p., 4) Jarmo Raitila 215 p., 5) Sakari Salo 207 p., 6) Reijo Linroos 198 p.
Y70: 1) Pentti Korpimäki 200 p.
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVIUPSEERIPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 050-422 3219
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVILÄISPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 0400-292 418
Toteutus:Viestintäratkaisut Webmaster Kirjaudu sisään