Kilpailutulosten lähettäjille

Tälle sivulle aiotut tulokset toivotaan toimitettavan leipätekstinä oheisten esimerkkien mukaisesti, sisältäen laji ja sarjakohtaisesti kilpailijan sijoituksen kaarisulkeella erotettuna, kilpailijan nimen, yhdistyksen, pisteet ja lisätiedon sijoituksen määräämisestä kahden tai useamman kilpailijan saatua saman pistemäärän (esimerkiksi kaksi napakymppiä).
Ilman tulosta jääneideet on myös sisällytettävä tuloksiin. Heille annetaan sijoitukseksi kolmella kirjaimella hylkäyksen syy: DNS, DNF tai DSQ ja mahdolliseksi ajaksi (ampumajuoksu tms.) 0,0.

Piirinmestaruuskilpailujen tuloksia

Tällä sivulla julkaistaan piirien alueella toimivien kerhojen ja yhdistysten järjestämien piirinmestaruuskilpailujen tuloksia.

Perinnepistoolin pm-kilpailu 11.8.2020 Ilmajoella

Tulokset: Koulu: Sarja H: 1) Teppo-Tapio Lahti, 253 p., 2) Juha Lähdesmäki, 241 p., 3) Seppo Korvajärvi, 228 p., 4) Teemu Maijala, 198 p.
H50: 1) Markku Pitkäranta, 221 p., 2) Juha Syväjärvi, 206 p., 3) Jukka Malm, 200 p., 4) Timo Nyrhinen, 179 p., 5) Olli Salovaara, 161 p., 6) Aki Uusineva, 137 p., 1 kymppi, 7) Jussi Maijala, 137 p.
H60: 1) Veli-Pekka Nevala, 234 p., 2) Olli Iso-Oja, 225 p., 3) Jouko Lepistö, 219 p., 4) Keijo Lahdenmäki, 211 p.
H70: 1) Bengt Kamis, 255 p., 2) Risto Karhunen, 224 p., 3) Antti Iso-Oja, 212 p., 3 kymppiä, 4) Reijo Mattsson, 212 p., 1 kymppi, 5) Sakari Salo, 201 p.
Kuvio: H: 1) Juha Lähdesmäki, 265 p., 2) Seppo Korvajärvi, 226 p., 3) Teppo-Tapio Lahti, 197 p., 4) Teemu Maijala, 145 p.
H50: 1) Markku Pitkäranta, 234 p., 2) Juha Syväjärvi, 214 p., 3) Jussi Maijala, 211 p., 4) Aki Uusineva, 196 p., 5) Timo Nyrhinen, 139 p., 6) Olli Salovaara, 135 p., 7) Ari Mäki, 95 p., 8) Jukka Malm, 68 p.
H60: 1) Keijo Lahdenmäki, 227 p., 2) Veli-Pekka Nevala, 210 p., 3) Olli Iso-Oja, 166 p., 4) Jouko Lepistö, 158 p.
H70: 1) Bengt Kamis, 249 p., 2) Sakari Salo, 214 p., 3) Antti Iso-Oja, 203 p., 4) Risto Karhunen, 166 p., 5) Reijo Mattsson, 107 p.
Pistooli, 50 m: H: 1) Juha Lähdesmäki, 252 p., 2) Teppo-Tapio Lahti, 229 p., 3) Seppo Korvajärvi, 222 p., 4) Teemu Maijala, 197 p.
H50: 1) Markku Pitkäranta, 238 p., 2) Jukka Malm, 237 p., 3) Seppo Korvajärvi, 223 p., 4) Juha Syväjärvi, 204 p., 5) Timo Nyrhinen, 203 p., 6) Olli Salovaara, 198 p., 7) Jussi Maijala, 191 p., 8) Aki Uusineva, 123 p.
H60: 1) Olli Iso-Oja, 227 p., 2) Veli-Pekka Nevala, 218 p., 3) Jouko Lepistö, 210 p., 4) Keijo Lahdenmäki, 148 p.
H70: 1) Bengt Kamis, 233 p., 2) Reijo Mattsson, 214 p., 3) Sakari Salo, 191 p., 4) Antti Iso-Oja, 171 p.

Kiväärin 300 m pm-kilpailut 8.8.2020 Kauhavalla

Tulokset: Perinnekivääri, 30 ls: Sarja H: 1) Seppo Korvajärvi, 236 p., 2) Teemu Maijala, 231 p., 3) Jussi Maijala, 217 p., 4) Juha Lähdesmäki, 166 p., 5) Teppo-Tapio Lahti, 164 p.
H50: 1) Timo Ala-Hukkala, 246 p., 2) Seppo Korvajärvi, 242 p., 3) Veli-Matti Keskinen, 213 p., 4) Juhani Hänninen, 190 p., 5) Jussi Maijala, 159 p.
H60: 1) Jari Ala-Hukkala, 233 p., 2) Jorma Pohto, 194 p., 3) Veli-Jussi Laitila, 175 p.
H70: 1) Sakari Salo, 232 p., 2) Bengt Kamis, 224 p., 3) Antti Iso-Oja, 159 p., 4) Pentti Korpimäki, 149 p.
Kiikarikivääri, 10 ls: Sarja H: 1) Pasi Ahonen, 94 p., 1) Tomi Pakkala, 94 p., 3) Jukka Porkholm, 94 p., 4) Lassi Mylläri, 91 p., 5) Niko Mäkinen, 88 p., 6) Teemu Maijala, 88 p., 7) Lasse Rajamäki, 85 p., 8) Ismo Uusitalo, 76 p., 9) Antti Isosalo, 73 p., 10) Seppo Uusitalo, 73 p., 11) Teppo-Tapio Lahti, 62 p., 12) Mikko Aro, 9 p.
H50: 1) Seppo Korvajärvi, 96 p., 2)Timo Ala-Hukkala, 92 p., 3) Veli-Matti Keskinen, 79 p., 4) Jukka Malm, 78 p., 5) Seppo Hynynen, 75 p.
H60: 1) Jari Ala-Hukkala, 86 p., 2) Aito Kuoppala, 73 p., 3) Veli-Jussi Laitila, 71 p.
H70: 1) Antti Iso-Oja, 82 p., 2) Pentti Korpimäki, 81 p., 3) Sakari Salo, 68 p., 4) Bengt Kamis, 46 p.

Perinnekiväärin 100 m pm-kilpailu 15.7.2020 Ilmajoella

Tulokset: Sarja H: 1) Janne Rantamäki, 245 p., 2) Jani Kontola, 236 p., 3) Tuomas Laitila, 227 p., 4) Juha Lähdesmäki, 224 p., 5) Teppo Tapio Lahti, 204 p., 6) Teemu Maijala, 202 p., 7) Jeremias Ikola, 201 p., 8) Hannu Ala-Hukkala, 195 p., 9) Marko Seurujärvi, 108 p.
H50: 1) Timo Ala-Hukkala, 245 p., 2) Markku Haukkala, 221 p., 3) Markku Pitkäranta, 215 p., 4) Veli-Matti Keskinen, 212 p., 5) Heikki Pajala, 193 p., 3 kymppiä, 6) Juhani Hänninen, 193 p., 1 kymppi, 7) Risto Pihlajamäki, 177 p., 8) Jussi Maijala, 165 p., 9) Timo Nyrhinen, 106 p.
H60: 1) Tapio Riihiluoma, 238 p., 2) Jari Ala-Hukkala, 216 p., 3) Esa Salmeskari, 205 p., 4) Hannu Rasku, 197 p., 5) Olli Iso-Oja, 177 p., 6) Jorma Pohto, 83 p.
H70: 1) Sakari Salo, 217 p., 2) Markku Rintala, 193 p., 3) Antti Iso-Oja, 188 p., 4) Reijo Mattsson, 184 p.

Kiväärin palvelusammunnan pm-kilpailu 9.6.2020 Kauhavalla

Tulokset: PA1: Sarja H: 1) Nina Ojala, Kurikan Res., 99 p., 2) Juha Ojala, Ilmajoen Res., 97 p., 3) Seppo Korvajärvi, KauhavanRes.96 p., 3 napakymmpiä, 4) Jan-Erik Sandvik, Kauhavan Res. 96 p., 5) Teemu Maijala, Alavuden Res., 93 p., 6) Juha Lähdesmäki, Ilmajoen Res., 91 p., 7) Sami Ojanpää, Seinäjoen Res., 90 p., 8) Tomi Pakkala, Ilmajoen Res., 89 p., 1 napakymppi, 9) Jussi Maijala, Alavuden Res., 89 p., 10) Jani Lepistö, Kauhavan Res. 87 p., 10) Niko Mäkinen, Seinäjoen Reserviups., 87 p.
H50: 1) Heikki Pajala, Kurikan Reserviups., 98 p., 2) Seppo Korvajärvi, Kauhavan Res., 97 p., 3) Tapio Riihiluoma, Kauhajoen Res., 94 p., 4) Veli-Jussi, Laitila, Ilmajoen Res., 91 p., 5) Jorma Raitila, Seinäjoen Reserviups., 90 p., 6) Antti Iso-Oja, Ilmajoen Res., 89, 2 napakymppiä, 7) Timo Nyrhinen, Ylistaron Res., 89, 1 napakymppi, 8) Jussi Maijala, Alavuden Res., 89 p., 9) Seppo, Hynynen, Kauhavan Res., 87 p., 9) Aito Kuoppala, Kauhavan Res., 87 p.
PA2: Sarja H: 1) Sami Ojanpää, Seinäjoen Res., 163 p., 2) Nina Ojala, Kurikan Res., 158 p., 3) Juha Ojala, Ilmajoen Res., 153 p., 4) Juha Lähdesmäki, Ilmajoen Res., 152 p., 5) Jani Lepistö, Kauhavan Res., 145 p., 6) Seppo Korvajärvi, Kauhavan Res., 138 p., 7) Niko Mäkinen, Seinäjoen Reserviups. 136 p., 8) Tomi Pakkala, Ilmajoen Res., 130 p., 9) Teemu Maijala, Alavuden Res., 123 p., 9) Jan-Erik Sandvik, Kauhavan Res., 123 p., 11) Jussi, Maijala, Alavuden Res., 29 p.
H50: 1) Veli-Jussi Laitila, Ilmajoen Res., 142 p., 2) Heikki Pajala, Kurikan Reserviups., 137 p., 3) Seppo Hynynen, Kauhavan Res., 128 p.,16 os., 1 napakymppi, 4) Timo Nyrhinen, Ylistaron Res., 128 p., 16 os., 5) Aito Kuoppala, Kauhavan Res., 118 p., 6) Tapio, Riihiluoma, Kauhajoen Res., 116 p., 7) Antti Iso-Oja, Ilmajoen Res., 114 p., 8) Jussi Maijala, Alavuden Res., 111 p., 9) Seppo Korvajärvi, Kauhavan Res., 90 p.
Yhteistulos: Sarja H: 1) Nina Ojala, Kurikan Res., 257 p., 2) Sami Ojanpää Seinäjoen Res., 253 p., 3) Juha Ojala, Ilmajoen Res., 250 p., 4) Juha Lähdesmäki Ilmajoen Res., 243 p., 5) Seppo Korvajärvi Kauhavan Res., 234 p., 6) Jani Lepistö Kauhavan Res., 232 p., 7) Niko Mäkinen, Seinäjoen Reserviups., 223 p., 8) Tomi Pakkala, Ilmajoen Res., 219 p., 9) Jan-Erik, Sandvik Kauhavan Res., 219 p., 10) Teemu Maijala, Alavuden Res., 216 p., 11) Jussi Maijala, Alavuden Res., 118 p.
H50: 1) Heikki Pajala, Kurikan, Reserviups., 235 p., 2) Veli-Jussi Laitila, Ilmajoen Res., 233 p., 3) Timo Nyrhinen, Ylistaron Res., 217 p., 4) Seppo Hynynen, Kauhavan Res., 215 p., 5) Tapio Riihiluoma, Kauhajoen Res., 210 p., 6) Aito Kuoppala, Kauhavan Res., 205 p., 7) Antti Iso-Oja, Ilmajoen Res., 203 p., 8) Jussi Maijala, Alavuden Res., 200 p., 9) Seppo Korvajärvi, Kauhavan Res., 187 p.
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVIUPSEERIPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 050-422 3219
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVILÄISPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 0400-668553
Toteutus:Viestintäratkaisut Webmaster Kirjaudu sisään