Piirinmestaruuskilpailujen tuloksia

Piirien alueella toimivien kerhojen ja yhdistysten järjestämien piirinmestaruuskilpailujen tulokset julkaistaan -verkkolehdessä.

Kenttäammunnan pm-kilpailut 3.8.2019 Kauhavalla

Tulokset: Diopteri: Sarja H: 1) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 110 p., 2) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 57 p.
H50: 1) Sjöblom Johannes, Kauhavan Res., 112 p., 2) Malm Jukka, Kauhavan Res., 84 p.
Perinnekivääri: Sarja H: 1) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 149 p., 2) Maijala Jussi, Alavuden Res., 144 p. (2 napakymppiä), 3) Maijala Teemu, Alavuden Res., 144 p. (1 napakymppi), 4) Potapoff Roni, Kauhavan Res., 97 p.
H50: 1) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 157 p., 2) Sjöblom Johannes, Kauhavan Res., 131 p., 3) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 128 p., 4) Hänninen Juhani, Ylihärmän Res., 120 p., 5) Rajala Valio, Peräseinäjoen Res., 115 p., 6) Hynynen Seppo, Kauhavan Res., 115 p.
H60: 1) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 132 p., 2) Salmeskari Esa, Ylihärmän Res., 125 p., 3) Pohto Jorma, Ylihärmän Res., 121 p.
H70: 1) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 129 p., 2) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 98 p.
Kiikarikivääri: Sarja H: 1) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 126 p., 2) Maijala Teemu, Alavuden Res., 107 p., 3) Maijala Jussi, Alavuden Res., 47 p.
H50: 1) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 133 p., 2) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 116 p., 3) Malm Jukka, Kauhavan Res., 74 p., 4) Sjöblom Johannes, Kauhavan Res., 45 p.
H60: 1) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 147 p., 2) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 43 p.
H70: 1) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 68 p.

Kiväärin palvelusammunnan pm-kilpailu 11.6.2019 Kauhavalla

Tulokset: PA1: Sarja Y: 1) Ojala Nina, Kurikan Res., 97,2) Lehtorinta Antti, Isonkyrön Res., 96 (toinen sarja 96), 3) Nieminen Markus, Alavuden Res., 96 (toinen sarja 90),4) Mäkinen Niko, Seinäjoen Reserviups., 89 (1 napakymppi, 2 kymppiä), 5) Ojala Juha, Ilmajoen Res., 89 (1 napakymppi, 1 kymppi),6) Luomanaho Mika, Ilmajoen Res., 89 (3 kymppiä), 7) Maijala Teemu, Alavuden Res., 87, 8) Maijala Jussi, Alavuden Res., 86,9) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 82
Y50: 1) Sjöplom Johannes, Kauhavan Res., 96, 2) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 94, 3) Hynynen Seppo, Kauhavan Res., 92, 4) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 90, 5) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 86, 6) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 83, 7) Kamis Bengt, Vaasan Res., 71, 8) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 34
PA2: Sarja Y: 1) Maijala Teemu, Alavuden Res., 154, 2) Lehtorinta Antti, Isonkyrön Res., 150, 3) Ojala Juha, Ilmajoen Res., 147, 4) Luomanaho Mika, Ilmajoen Res., 141, 5) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 122, 6) Ojala Nina, Kurikan Res., 121, 7) Nieminen Markus, Alavuden Res., 114, 8) Mäkinen Niko , Seinäjoen Reserviups., 111, 9) Maijala Jussi , Alavuden Res., 66
Y50: 1) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 160, 2) Sjöplom Johannes, Kauhavan Res., 147, 3) Nyrhinen Timo , Ylistaron Res., 139, 4) Hynynen Seppo, Kauhavan Res., 125, 5) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 110, 6) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 26, 7) Kamis Bengt, Vaasan Res., 23
Yhteistulos: Sarja Y: 1) Lehtorinta Antti, Isonkyrön Res., 246, 2) Maijala Teemu, Alavuden Res., 241, 3) Ojala Juha, Ilmajoen Res., 236, 4) Luomanaho Mika, Ilmajoen Res., 230, 5) Ojala Nina, Kurikan Res., 218, 6) Nieminen Markus, Alavuden Res., 210, 7) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 204, 8) Mäkinen Niko , Seinäjoen Reserviups., 200, 9) Maijala Jussi , Alavuden Res., 152
Y50: 1) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 254, 2) Sjöplom Johannes, Kauhavan Res., 243, 3) Nyrhinen Timo , Ylistaron Res., 229, 4) Hynynen Seppo, Kauhavan Res., 217, 5) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 196, 6) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 109, 7) Kamis Bengt, Vaasan Res., 94

Itselataavan kiväärin pm-kilpailut 10.6.2019 Vaasassa

Tulokset: Kenttänttäammunta 150 m (20 ls): Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo, Vaasan Res., 172 p, 2) Reinisalo Jussi, Vaasan Res., 135 p, 3) Sevola Mauri, Vaasan Res., 116 p., 4) Autio Heikki, Ilmajoen Res., 104 p., 5) Leppäkari Mikael, Vaasan Res., 87 p., 6) Ala-Heikkilä Teemu, Vaasan Res., 85 p.
H50: 1) Hänninen Juhani, Ylihärmän Res., 154 p., 2) Pajala Heikki, Kurikan Reserviups., 138 p, 3) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 135 p., 4) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 129 p., 5) Uddfolk Jari, Vaasan Res., 112 p., 6) Mäki-Lohiluoma Pauli, Vaasan Res., 97 p.
H60: 1) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 169 p, 2) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 166 p., 3) Fred Christer, Vaasan Res., 140 p., 4) Pohto Jorma, Ylihärmän Res., 121 p., 5) Porspakka Reijo, Vaasan Res., 15 p.
Avoin: 1) Rantamäki Janne, Ilmajoen Res., 171 p., 2) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Res., 170 p., 3) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 163 p., 4) Sjöblom Johannes, Kauhavan Res., 147 p., 5) Sevola Mauri, Vaasan Res., 135 p.
D: 1) Ala-aho Arja, Vaasan Res., 111 p.
RA7: Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo, Vaasan Res., 154 p (18 osumaa), 2) Reinisalo Jussi, Vaasan Res., 135 p (16 osumaa), 3) Ala-Heikkilä Teemu, Vaasan Res., 131 p (17 osumaa), 3) Leppäkari Mikael, Vaasan Res., 83 p (12 osumaa), 4) Sevola Mauri, Vaasan Res., 65 p (10 osumaa).
H50: 1) Hänninen Juhani, Ylihärmän Res., 160 p (18 osumaa), 2) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhant., 155 p (18 osumaa), 3) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 150 p (18 osumaa), 4) Uddfolk Jari, Vaasan Res., 149 p (17 osumaa), 5) Ala-aho Juha, Vaasan Res., 118 p (15 osumaa) 6) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 105 p (14 osumaa), 7) Mäki-Lohiluoma Pauli, Vaasan Res., 35 p (5 osumaa).
H60: 1) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 148 p (18 osumaa), 2) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 146 p (18 osumaa), 3) Fred Christer, Vaasan Res., 89 p (12 osumaa). 4) Pohto Jorma, Ylihärmän Res., 75 p (10 osumaa).
Avoin: 1) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 167 p (18 osumaa), 2) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Res., 155 p (18 osumaa), 3) Rantamäki Janne, Ilmajoen Res., 139 p (18 osumaa), 4) Sjöblom Johannes, Kauhavan Res., 133 p (17 osumaa), 5) Sevola Mauri, Vaasan Res., 97 p (12 osumaa).
D: 1) Ala-aho Arja, Vaasan Res., 19 p (3 osumaa)

Perinnekivääri- ja kiikarikivääriammunnan 300 m pm-kilpailu 4.5.2019 Kauhavalla

Tulokset: Pystykorva (30 ls): Sarja H70: 1) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 200 p., 2) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 196 p., 3) Siren Jorma, Vaasan Res., 174 p., 4) Glader Pauli, Vasan Res., 69 p.
H60: 1) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 251 p., 2) Salmeskari Esa, Ylihärmän Res., 244 p., 3) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Res., 241 p., 4) Fred Christer, Vaasan Res., 225 p., 5) Lepistö Jouko, Kauhvan Res., 209 p., 6) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 199 p., 7) Raitila Jarmo, Pohjanmaan Rauhant., 165 p.
H50: 1) Keski-Hannula Raimo, Vaasan Res., 261 p., 2) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhant., 244 p., 3) Haukkala Markku, Ylihärmän Res., 241 p., 4) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 232 p., 5) Korvajärvi Seppo, Kauhavan res., 220 p., 6) Yliketola Jukka, Ylihärmän Res., 214 p., 7) Keskinen Veli, Ylihärmän Res., 212 p., 8) Sjöblom Johannes, Kauhavan res., 196 p., 9) Rajala Valio, Pohjanmaan Rauhant., 181 p., 10) Hynynen Seppo, Kauhavan res., 177 p., 11) Mehtälä Vesa, Ylihärmän Res., 172 p., 12) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 138 p., 13) Hänninen Juhani, Ylihärmän Res., 133 p.
H: 1) Ala-Heikkilä Teemu, Vaasan Res., 243 p., 2) Lindroos Jani, Laihian Res., 241 p., 3) Maijala Jussi, Alavuden Res., 209 p., 4) Maijala Teemu, Alavuden Res., 208 p., 5) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 208 p., 6) Alaviitala Pekka, Ylihärmän Res., 185 p., 7) Ikola Jeremias, Ylihärmän Res., 184 p., 8) Myllykoski Petri, Kauhavan Res., 178 p., 9) Lehtoranta Antti, Isokyrön Res., 166 p.
D: 1) Keski-Hannula Kirsi, Vaasan Res., 225 p.
Kiikarikivääri (10 ls): Sarja H70: 1) Glader Pauli, Vaasan Res., 81 p., 2) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 74 p., 3) Siren Jorma, Vaasan Res., 57 p.
H60: 1) Fred Christer, Vaasan Res., 95 p., 2) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 93 p., 3) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 90 p., 4) Salmeskari Esa, Ylihärmän res., 68 p., 5) Lepistö Jouko, Kauhavan Res., 67 p., 6) Kuoppala Aito, Kauhavan Res., 58 p.
H50: 1) Korvajärvi Seppo, Kauhavan Res., 95 p., 2) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 95 p., 3) Hynynen Seppo, Kauhavan Res., 89 p., 4) Haukkala Markku, Ylihärmän Res., 83 p., 5) Mehtälä Vesa, Ylihärmän Res., 75 p., 6) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 67 p., 7) Valio Rajala, Pohjanmaan Rauhant., 64 p.
H: 1) Mäkinen Kari, Ilmajoen Res., 98 p., 2) Ala-Hukkala Hannu, Seinäjoen Res., 93 p., 3) Laitila Tuomas, Ilmajoen Res., 93 p., 4) Aho Tommi, Vaasan Res., 92 p., 5) Maijala Teemu, Alavuden Res., 92 p., 6) Maijala Jussi, Alavuden Res., 91 p., 7) Porkholm Jukka, Kauhavan Res., 90 p., 8) Korvajärvi Sami, Vaasan Res., 85 p., 9) Ikola Jeremias, Ylihärmän Res., 83 p., 10) Myllykoski Petri, Kauhavan Res., 71 p., 11) Pekka Alaviitala, Ylihärmän Res., 67 p., 12) Jani Lepistö, Kauhavan Res., 59 p., 13) Ala-Heikkilä Teemu, Vaasan Res., 43 p.
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVIUPSEERIPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 040-527 0644
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVILÄISPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 050-591 2610
Toteutus:Viestintäratkaisut Webmaster Kirjaudu sisään