Piirinmestaruuskilpailujen tuloksia

Tällä sivulla julkaistaan piirien alueella toimivien kerhojen ja yhdistysten järjestämien piirinmestaruuskilpailujen tuloksia.

Ilma-aseiden pm-kilpailu Alavudella

Tulokset: 10 m ilmapistooli (60 ls): Sarja H: 1) Aki Rantakangas, Alavuden Seudun Res., 558, 11x, 2) Marko Talvitie, Alavuden Reserviups. 549, 10x, 3) Tuomo Passi, Kauhavan Res., 544, 5x, 4) Markku Haukkala, Ylihärmän Res., 516, 3x, 5) Eero Paavola, Kauhavan Res., 514, 7x, 6) Jukka Yliketola, Ylihärmän Res., 493, 3x
10 m ilmapistooli (40 ls): Sarja H50: 1) Erkki Nygård, Seinäjoen Res., 361, 5x 2) Reijo Rantakangas, Alavuden Seudun Res., 359, 8x, 3) Veli-Pekka Nevala, Jalasjärven Res., 348, 1x, 4) Timo Suvanto, Alavuden Reserviups., 343, 2x, 5) Eero Paavola, Kauhavan Res., 339, 1x
H60: 1) Per-Erik Gammelgård, Vaasan Res., 376, 8x, 2) Keijo Koski, Jalasjärven Res., 349, 6x, 3) Eero Haapala, Peräseinäjoen Res., 349, 2x, 4) Markku Rintala, Kuortaneen Res., 345, 3x, 5) Eero Paavola, Kauhavan Res., 341, 3x, 6) Jarmo Nyrhinen, Ilmajoen Res., 337, 3x, 7) Pekka Herlevi, Vaasan Res., 333, 2x, 8) Timo Suvanto, Alavuden Reserviups., 324, 2x
H70: 1) Gunnar Ahopelto, Kauhavan Reserviups., 353, 4x, 2) Juhani Tammela, Jalasjärven Res., 342, 5x, 3) Timo Suvanto, Alavuden Reserviups., 342, 2x, 4) Matti Tulimäki, Kurikan Res., 341, 2x, 5) Aarno Ala-Honkola, Alavuden Reserviups., 268, 2x
10 m ilmakivääri (60 ls): Sarja H: 1) Markku Niemi, Ähtärin Res., 567, 19x, 2) Veli Ylinen, Alavuden Seudun Res., 555, 19x, 3) Markku Haukkala, Ylihärmän Res., 551, 15x, 4) Ari-Matti Lahdenmäki, Alavuden Seudun Res., 540, 16x, 5) Jukka Yliketola, Ylihärmän Res., 532, 5x
10 m ilmakivääri (40 ls): Sarja H50: 1) Seppo Siukola, Alavuden Seudun Res., 374, 16x, 2) Markku Niemi, Ähtärin Res., 374, 10x
H60: 1) Jorma Nyrhinen, Ilmajoen Res., 355, 10x, 2) Markku Rintala, Kuortaneen Res., 353, 8x, 3) Markku Koskenmäki, Alajärven Res., 352, 5x, 4) Pekka Herlevi, Vaasan Res., 340, 6x, 5) Eero Haapala, Peräseinäjoen Res., 331, 2x, 6) Jaakko Huhtala, Alavuden Seudun Res., 316, 3x
H70: 1) Erkki Perälä, Alavuden Seudun Res., 369, 9x, 2) Kalevi Suomu, Ilmajoen Res., 344, 5x, 3) Jaakko Huhtala, Alavuden Seudun Res., 328, 4x, 4) Aarno Ala-Honkola, Alavuden Reserviups., 261, 1x
10 m ilmakivääri (40 ls); Sarja D16 1) Heta Kujansuu, Alavus, 367, 9x

Pistooliampumajuoksun pm-kilpailu Seinäjoella

Tulokset: D: 1) Arja Ala-aho, Vaasa, 25.02, 79 p., 32.02
Y: 1) Antti Korkeakangas, Seinäjoki, 13.40, 93 p., 16.00, 2) Jussi Harjunpää, Seinäjoki, 19.03, 74 p., 27.43
H40: 1) Kimmo Unkuri, Kurikka, 17.25, 79 p., 24.25, 2) Sami Pykälämäki, Seinäjoki, 17.15, 77 p., 24.55, 3) Teemu Hauhia, Kurikka, 16.02, 59 p., 29.42
H45: 1) Tapio Myllymäki, Kurikka, 18.26, 72 p., 27.46
H50: 1) Jukka Sysilampi, Seinäjoki, 18.53, 47 p., 36.33
H55: 1) Olli Iso-Oja, Vaasa, 20.18, 88 p., 24.18, 2) Heikki Fält, Seinäjoki, 21.46, 70 p., 31.46, 3) Juhani Hakomäki, Lapua, 18.00, 57 p., 32.20
H60: 1) Aulis Hahtola, Kurikka, 16.19, 71 p., 25.59, 2) Arto Franttila, Seinäjoki, 16.08, 64 p., 28.08, 3) Matti Isoniemi, Kurikka, 19.20, 72 p., 28.40
H65: 1) Jussi Kankaanpää, Seinäjoki, 18.08, 43 p., 37.08, 2) Veikko Anttonen, Seinäjoki, 27.51, 65 p., 39.41
H70: 1) Esko Sippola, Seinäjoki, 19.06, 79 p., 26.06, 2) Matti Latvala, Seinäjoki, 21.37, 64 p., 33.37
H75: 1) Antero Maunula, Seinäjoki, 21.21, 78 p., 28.41, 2) Toivo Sissala, Seinäjoki, 21.56, 63 p., 34.16, 3) Helge Knuuttila, Vaasa, 25.57, 61 p., 38.57, 4) Tapani Koskela, Lapua, 22.34, 47 p., 40.13

Perinnepistoolin pm-kilpailu Ilmajoella

Tulokset: Perinnepistooli: Koulu: Sarja Y: 1) Tuomas Laitila, 243 p., 2) Markku Haukkala, 234 p., 3) Raimo Keski-Hannula, 220 p., 4) Juha Lähdesmäki, 211 p., 5) Janne Rantamäki, 205 p., 6) Heikki Autio, 195 p., 7) Jari Kortesmäki, 159 p., 8) Jouni Hynninen, 145 p., 9) Jani Lindroos, 134 p.
Y50: 1) Jukka Rasku, 257 p., 2) Christer Fred, 253 p., 3) Jukka Malm, 248 p., 4) Jouko Lepistö, 247 p., 5) Seppo Siukola, 213 p., 6) Olli Iso-Oja, 204 p., 7) Reijo Lahdenmäki, 194 p., 8) Esko Hakulinen, 184 p., 9) Veli-Jussi Laitila, 106 p., 10) Hannu Rasku, 101 p.
Y60: 1) Reijo Mattsson, 247 p., 2) Sakari Salo, 246 p., 3) Markku Rintala, 244 p., 4) Heikki Lauri, 236 p., 5) Antti Iso-Oja, 216 p., 6) Kauko Hintsala, 109 p.
Y70: 1) Pentti Korpimäki, 242 p., 2) Matti Tulimäki, 240 p., 3) Martti Saranpää, 173 p., 4) Pauli Glader, 143 p.
Kuvio: Y: 1) Juha Lähdesmäki, 261 p., 2) Jouni Hynninen, 246 p., 3) Janne Rantamäki, 245 p., 4) Tuomas Laitila, 232 p., 5) Markku Haukkala, 227 p., 6) Raimo Keski-Hannula, 223 p., 7) Jani Lindroos, 182 p., 8) Jari Kortesmäki, 160 p., 9) Heikki Autio, 88 p.
Y50: 1) Seppo Siukola, 240 p., 2) Reijo Lahdenmäki, 223 p., 3) Jukka Malm, 217 p., 4) Jukka Rasku, 216 p., 5) Christer Fred, 215 p., 6) Jouko Lepistö, 206 p., 7) Esko Hakulinen, 191 p., 8) Hannu Rasku, 150 p., 9) Veli-Jussi Laitila, 149 p., 10) Olli Iso-Oja, 135 p.
Y60: 1) Antti Iso-Oja, 259 p., 2) Heikki Lauri, 244 p., 3) Reijo Mattsson, 190 p., 4) Sakari Salo, 160 p., 5) Kauko Hintsala, 126 p.
Y70: 1) Martti Saranpää, 203 p., 2) Matti Tulimäki, 202 p., 3) Pauli Glader, 176 p., 4) Pentti Korpimäki, 153 p.
50 m: Y: 1) Jani Lindroos, 271 p., 2) Markku Haukkala, 251 p., 3) Tuomas Laitila, 247 p., 4) Juha Lähdesmäki, 232 p., 5) Raimo Keski-Hannula, 221 p., 6) Janne Rantamäki, 217 p., 7) Heikki Autio, 211 p., 8) Jari Kortesmäki, 191 p., 9) Jouni Hynninen, 167 p.
Y50: 1) Jouko Lepistö, 266 p., 2) Christer Fred, 257 p., 3) Jukka Rasku, 256 p., 4) Seppo Siukola, 241 p., 5) Jukka Malm, 239 p., 6) Reijo Lahdenmäki, 235 p., 7) Olli Iso-Oja, 218 p., 8) Esko Hakulinen, 183 p., 9) Veli-Jussi Laitila, 176 p., 10) Hannu Rasku, 125 p.
Y60: 1) Heikki Lauri, 274 p., 2) Sakari Salo, 272 p., 3) Reijo Lindroos, 256 p., 4) Markku Rintala, 247 p., 5) Antti Iso-Oja, 227 p., 6) Reijo Mattsson, 215 p.
Y70: 1) Pentti Korpimäki, 255 p., 2) Matti Tulimäki, 228 p., 3) Martti Saranpää, 217 p., 4) Pauli Glader, 160 p.
Koulu + kuvio: Y: 1) Tuomas Laitila, 475 p., 2) Juha Lähdesmäki, 472 p., 3) Markku Haukkala, 461 p., 4) Janne Rantamäki, 450 p., 5) Raimo Keski-Hannula, 443 p., 6) Jouni Hynninen, 391 p., 7) Jari Kortesmäki, 319 p., 8) Jani Lindroos, 316 p., 9) Heikki Autio, 283 p.
Y50: 1) Jukka Rasku, 473 p., 2) Christer Fred, 468 p., 3) Jukka Malm, 465 p., 4) Jouko Lepistö, 453 p., 5) Seppo Siukola, 453 p., 6) Reijo Lahdenmäki, 417 p., 7) Esko Hakulinen, 375 p., 8) Olli Iso-Oja, 339 p., 9) Veli-Jussi Laitila, 255 p., 10) Hannu Rasku, 251 p.
Y60: 1) Heikki Lauri, 480 p., 2) Antti Iso-Oja, 475 p., 3) Reijo Mattsson, 437 p., 4) Sakari Salo, 406 p., 5) Markku Rintala, 244 p., 6) Kauko Hintsala, 235 p.
Y70: 1) Matti Tulimäki, 442 p., 2) Pentti Korpimäki, 395 p., 3) Martti Saranpää, 376 p., 4) Pauli Glader, 319 p.

Perinnekiväärin pm-kilpailu Ilmajoella

Tulokset: Perinnekivääri, makuu (15 + 15 ls): Sarja Y: 1) Keski-Hannula Raimo, 260 p., 2) Haukkala Markku, 254 p., 3) Hakomäki Jaakko, 246 p., 4) Autio Heikki, 242 p., 5) Lähdesmäki Juha, 234 p., 6) Muotio Jyrki, 228 p., 7) Yli-Ketola Jukka, 221 p., 8) Laitila Tuomas, 219 p., 9) Keskinen Veli-Matti, 211 p., 10) Nyrhinen Timo, 197 p.
Y50: 1) Riihiluoma Tapio, 255 p., 2) Yli-Viitala Jari, 227 p., 3) Siukola Seppo, 222 p., 4) Rajala Valio, 212 p., 5) Laitila Veli-Jussi, 205 p., 6) Ala-Talkkari Jari, 203 p., 7) Rasku Hannu, 177 p., 8) Iso-Oja Olli, 166 p.
Y60: 1) Iso-Oja Antti, 250 p., 2) Rintala Markku, 247 p., 3) Mattsson Reijo, 245 p., 4) Salo Sakari, 227 p.

Pistoolin palvelusammuntojen pm-kilpailu Ilmajoella

Tulokset: Yhteistulos: 1) Janne Rantamäki, (92 + 90) 182 p., 2) Juha Lähdesmäki, (96 + 85) 181 p., 3) Tuomo Passi, (95 + 85) 180 p., 4) Sami Ojanpää, (94 + 85) 179 p., 5) Jouni Hynninen, (88 + 90) 178 p., 6) Vesa-Tapani Parjanen, (93 + 83) 176 p., 7) Mika Luomanaho, (88 + 85) 173 p., 8) Tuomas Laitila, (95 + 72) 167 p., 9) Antti Iso-Oja, (85 + 82) 167 p., 10) Christer Fred, (95 + 60) 155 p., 11) Sakari Salo, (90 + 64) 154 p., 12) Pentti Korpimäki, (95 + 56) 151 p., 13) Antti Isosalo, (80 + 71) 151 p., 14) Martti Saranpää, (88 + 63) 151 p., 15) Juha Harjula, (80 + 69) 149 p., 16) Heikki Autio, (89 + 57) 146 p., 17) Jani Lindroos, (95 + 48) 143 p., 18) Jani Luopa, (89 + 54) 143 p., 19) Jukka Malm, (94 + 48) 142 p., 20) Reijo Lindroos, (94 + 37) 131 p., 21) Hannu Rasku, (73 + 58) 131 p., 22) Veli-Jussi Laitila, (67 + 53) 120 p., 23) Hannu Mikkonen, (76 + 37) 113 p., 24) Jani Lepistö, (71 + 35) 106 p., 25) Jarkko Latvala, (39 + 37) 76 p.

Pienoiskiväärin ja pienoispistoolin pm-kilpailu Jalasjärvellä

Tulokset: Pienoiskivääri (makuu, 10 ls): Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 574 p.
H50: 1) Siukola Seppo, Alavuden Res., 573 p., 2) Niemi Markku, Ähtärin Res., 572 p., 3) Björkbacka Harri, Alajärven Res., 563 p.
H70: 1) Arentti Leo, Ähtärin Reserviups. 550 p., 2) Ala-Honkola Aarno, Alavuden Reserviups. 545 p., 3) Pöyhölä Martti, Ähtärin Res., 491 p.
Pienoiskivääri (3 x 20 ls): Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo Ilmajoen Res., 193 + 154 + 187 = 534 p.
H50: 1) Niemi Markku, Ähtärin Res., 188 + 183 + 182 = 553 p., 2) Siukola Seppo, Alavuden Res., 194 + 172 + 184 = 550 p., 3) Björkbacka Harri, Alajärven Res., 183 + 170 + 179 = 532 p.
H70: 1) Arentti Leo, Ähtärin Reserviups. 184 + 132 + 154 = 470 p., 2) Ala-Honkola Aarno, Alavuden Reserviups. 186 + 89 + 151 = 426 p., 3) Pöyhölä Martti, Ähtärin Res., 164 + 96 + 160 = 420 p.
Pienoispistooli (10 ls): Sarja H: 1) Talvitie Marko, Alavuden Reserviups. 284 + 287 = 571 p., 2) Jussila Arto Vaasan Res., 288 + 279 = 567 p.,
H50: 1) Björkqvist Bernt, Vaasan Res., 284 280 564 p., 2) Leppälä Jyrki, Alavuden Res., 278 + 277 = 555 p., 3) Rantakangas Reijo, Alavuden Res., 272 + 277 = 549 p., 4) Nevala Veli-Pekka, Jalasjärven Res., 264 + 272 = 536 p.
H60: 1) Haapala Eero, Peräseinäjoen Res., 270 + 289 = 559 p., 2) Nyrhinen Jarmo, Ilmajoen Res., 271 + 262 = 533 p., 3) Iso-Oja Olavi, Vaasan Res., 255 + 269 = 524 p., 4) Koski Keijo, Jalasjärven Res., 253 + 262 = 515 p., 5) Pynttäri Matti, Alavuden Res., 245 + 251 = 496 p.
H70: 1) Tammela Juhani, Jalasjärven Res., 266 + 259 = 525 p., 2) Tulimäki Matti, Kurikan Res., 265 + 257 = 522 p., 3) Suvanto Timo, Alavuden Reserviups. 239 + 240 = 479 p.
Pienoispistooli (pika-ammunta): Sarja H: 1) Kimpimäki Teijo, Jalasjärven Res., 197 + 191 + 194 = 582 p., 2) Talvitie Marko, Alavuden Reserviups. 193 + 190 + 192 = 575 p., 3) Jussila Arto, Vaasan Res., 188 + 185 + 185 = 558 p.
H50: 1) Leppälä Jyrki, Alavuden Res., 188 + 185 + 185 = 558 p., 2) Björkqvist Bernt, Vaasan Res., 183 + 186 + 185 = 554 p., 3) Nevala Veli-Pekka, Jalasjärven Res., 188 + 172 + 182 = 542 p., uusinnassa 47 p., 4) Rantakangas Reijo, Alavuden Res., 182 + 183 + 177 + 542 p., uusinnassa 45 p.
H60: 1) Haapala Eero, Peräseinäjoen Res., 190 + 184 + 182 = 556 p., 2) Pynttäri Matti, Alavuden Res., 172 + 174 + 178 = 524 p., 3) Nyrhinen Jarmo, Ilmajoen Res., 178 + 167 + 162 = 507 p., 3) Iso-Oja Olavi, Vaasan Res., 175 + 169 + 163 = 507 p., 5) Koski Keijo, Jalasjärven Res., 181 + 137 + 44 = 362 p.
H70: 1) Tulimäki Matti, Kurikan Res., 187 + 181 + 172 + 540 p., 2) Tammela Juhani Jalasjärven Res., 164 + 166 + 164 = 494 p., 3) Suvanto Timo, Alavuden Reserviups. 151 + 159 + 101 = 411 p.

Kiväärin kenttäammunnan pm-kilpailu Kauhavalla

Tulokset: Reserviläiskivääri: H70: 1) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res, 105 p., 2) Salo Matti, Kauhavan Res, 81 p., 3) Saarinen Antti, Kauhavan Res, 34 p.
H50: 1) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Res, 163 p., 2) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res, 143 p.
H: 1) Keski-Hannula, Ilmajoen Res, 170 p., 2) Kontiainen Tommi, Kauhavan Res, 157 p., 3) Raninen Mika, Kauhavan Res, 150 p., 4) Autio Heikki, Vaasan Res, 141 p., 5) Hakomäki Jaakko, Vähänkyrön Res, 135 p., 6) Lepistö Jani, Kauhavan Res, 132 p., 7) Rajamäki Lasse, Kauhavan Res, 106 p., 8) Isosalo Antti, Kauhavan Res, 95 p., 9) Sandvik Jan-Erik, Kauhavan Res, 42 p.
Kiikarikivääri: H70: 1) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res, 94 p., 2) Saarinen Antti, Kauhavan Res, 22 p., 3) Salo Matti, Kauhavan Res, 7 p.
H50: 1) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res, 141 p., 2) Yli-Viitala Jari, Karijoen Res, 124 p., 3) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Res, 99 p., 4) Mäenpää Aimo, Kauhavan Res, 97 p.
H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res, 171 p., 2) Autio Heikki, Vaasan Res, 144 p., 3) Kontiainen Tommi, Kauhavan Res, 141 p., 4) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res, 101 p., 5) Hakomäki Jaakko, Vähänkyrön Res, 82 p., 6) Sandvik Jan-Erik, Kauhavan Res, 77 p., 7) Kamppinen Aapo, Kauhavan Res, 62 p., 8) Rajamäki Lasse, Kauhavan Res, 44 p., 9) Lepistö Jani, Kauhavan Res, 34 p., 10) Raninen Mika, Kauhavan Res, 35 p.
Pystykorva: H70: 1) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res, 116 p., 2) Saarinen Antti, Kauhavan Res, 97 p., 3) Salo Matti, Kauhavan Res, 66 p.
H50: 1) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res, 166 p., 2) Yli-Viitala Jari, Karijoen Res, 165 p., 3) Rintala Markku, Kuortaneen Res, 156 p., 4) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Res, 149 p.
H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res, 181 p., 2) Autio Heikki, Vaasan Res, 161 p., 3) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res, 154 p., 4) Raninen Mika, Kauhavan Res, 122 p., 5) Hakomäki Jaakko, Vähänkyrön Res, 121 p., 6) Kamppien Aapo, Kauhavan Res, 104 p., 7) Lepistö Jani, Kauhavan Res, 93 p.

Kiväärin palvelusammuntojen pm-kilpailu Kauhavalla

Tulokset: PA 1: 1) Luomanaho Mika, Pohjanmaan Rauhant., 96 pist., 2) Autio Heikki, Vaasan Res., 96 pist., 3) Mattila Esa, Kauhavan Res., 96 pist., 4) Hakomäki Jaakko, Vähäkyrön Res., 94 pist., 5) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 94 pist., 6) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhant., 93 pist., 7) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 93 pist., 8) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 91 pist., 9) Raitila Jarmo, Pohjanmaan Rauhant., 91 pist., 10) Raninen Mika, Kauhavan Res., 87 pist., 11) Salo Matti, Kauhavan Res., 86 pist., 12) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 86 pist., 13) Christer Fred, Vaasan Res., 85 pist., 15) Härkönen Juha, Kauhavan Res., 83 pist., 16) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 77 pist., 17) Rajamäki Lasse, Kauhavan Res., 76 pist., 18) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 76 pist., 19) Salo Eeva-Maria, Kauhavan Maanpuolustusn., 64 pist.
PA 2: 1) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 160 pist., 18 os., 2) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhant., 154 pist., 18 os., 3) Mattila Esa, Kauhavan Res., 154 pist., 18 os., 4) Rajamäki Lasse, Kauhavan Res., 135 pist., 18 os., 5) Raninen Mika, Kauhavan Res., 149 pist., 17 os., 6) Luomanaho Mika, Pohjanmaan Rauhant., 148 pist., 17 os., 7) Raitila Jarmo, Pohjanmaan Rauhant., 146 pist., 17 os., 8) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 138 pist., 17 os., 9) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 130 pist., 17 os., 10) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 133 pist., 16 os., 11) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 121 pist., 15 os., 12) Härkönen Juha, Kauhavan Res., 124 pist., 16 os., 13) Hakomäki Jaakko, Vähäkyrön Res., 122 pist., 14 os., 14) Salo Matti, Kauhavan Res., 108 pist., 14 os., 15) Autio Heikki, Vaasan Res., 101 pist., 14 os., 16) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 97 pist., 13 os., 17) Christer Fred, Vaasan Res., 50 pist., 7 os.
Yhteistulos: 1) Iso-Oja Antti, Ilmajoen Res., 253 pist., 2) Mattila Esa, Kauhavan Res., 250 pist., 3) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhant., 247 pist., 4) Luomanaho Mika, Pohjanmaan Rauhant., 244 pist., 5) Raitila Jarmo, Pohjanmaan Rauhant., 237 pist., 6) Raninen Mika, Kauhavan Res., 236 pist., 7) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 229 pist., 8) Nyrhinen Timo, Ylistaron Res., 224 pist., 9) Hakomäki Jaakko, Vähäkyrön Res., 216 pist., 10) Rajamäki Lasse, Kauhavan Res., 211 pist., 11) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 209 pist., 12) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 207 pist., 13) Härkönen Juha, Kauhavan Res., 207 pist., 14) Autio Heikki, Vaasan Res., 197 pist., 15) Salo Matti, Kauhavan Res., 194 pist., 16) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 174 pist., 17) Christer Fred, Vaasan Res., 135 pist.

Perinnekiväärin pm-kilpailu 150 m Vaasassa

Tulokset: Makuu: Y: 1) Keski-Hannula Raimo, 291 p., 2) Laitila Tuomas, 279 p., 3) Lindroos Jani, 278 p., 4) Autio Heikki, 277 p., 5) Haukkala Markku, 276 p., 6) Muotio Jyrki, 272 p., 7) Ala-aho Juha, 265 p., 8) Rantamäki Janne, 260 p., 9) Lepistö Jani, 223 p., 10) Partanen Petri, 209 p., 11) Keskinen Veli-Matti, 173 p.,
Y50: 1) Fred Christer, 285 p., 2) Pajala Heikki, 279 p., 3) Lepistö Jouko, 277 p., 4) Alatalkkari Jari, 271 p., 5) Ala-Hukkala Jari, 271 p., 6) Riihiluoma Tapio, 269 p., 7) Rasku Jukka, 267 p., 8) Laitila Veli-Jussi, 247 p., 9) Rasku Hannu, 240 p., 10) Ala-Hukkala Timo, 234 p.,
Y60: 1) Lindroos Reijo, 288 p., 2) Rintala Markku, 282 p., 3) Iso-Oja Antti, 270 p., 4) Mattsson Reijo, 270 p., 5) Sirén Jorma, 264 p., 6) Kamis Bengt, 263 p., 7) Salo Sakari, 260 p., 8) Koskenmäki Markku, 256 p., 9) Latvala Raimo, 239 p., 10) Sandström Kaj, 231 p., 11) Ala-Kyyny Aki, 86 p.,
Y70: 1) Korpimäki Pentti, 274 p., 2) Glader Pauli, 243 p., 3) Saarinen Antti, 200 p., 4) Salo Matti, 194 p.
3-asent.: Y: 1) Keski-Hannula Raimo, 279 p., 2) Lindroos Jani, 258 p., 3) Muotio Jyrki, 256 p., 4) Autio Heikki, 256 p., 5) Haukkala Markku, 255 p., 6) Laitila Tuomas, 246 p., 7) Rantamäki Janne, 238 p., 8) Ala-aho Juha, 236 p., 9) Partanen Petri, 215 p., 10) Keskinen Veli-Matti, 208 p., 11) Lepistö Jani, 183 p.,
Y50: 1) Fred Christer, 265 p., 2) Alatalkkari Jari, 264 p., 3) Pajala Heikki, 256 p., 4) Riihiluoma Tapio, 256 p., 5) Ala-Hukkala Jari, 253 p., 6) Rasku Jukka, 246 p., 7) Lepistö Jouko, 236 p., 8) Rasku Hannu, 224 p., 9) Laitila Veli-Jussi, 205 p., 10) Ala-Hukkala Timo, 199 p.,
Y60: 1) Rintala Markku, 260 p., 2) Kamis Bengt, 251 p., 3) Ala-Kyyny Aki, 251 p., 4) Iso-Oja Antti, 249 p., 5) Lindroos Reijo, 248 p., 6) Sirén Jorma, 247 p., 7) Salo Sakari, 244 p., 8) Mattsson Reijo, 241 p., 9) Koskenmäki Markku, 234 p., 10) Latvala Raimo, 162 p., 11) Sandström Kaj, 76 p.,
Y70: 1) Korpimäki Pentti, 254 p., 2) Glader Pauli, 211 p., 3) Saarinen Antti, 164 p., 4) Salo Matti, 139 p.

Perinnekivääri- ja kiikarikivääriammunnan pm-kilpailu 300 m Kauhavalla

Tulokset: Perinnekivääri 300 m: Sarja H: 1) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 245 p., 2) Haukkala Markku, Ylihärmän Res., 231 p., 3) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 225 p., 4) Muotio Jyrki, Vaasan Res., 206 p., 5) Hakomäki Jaakko, Vähänkyrön Res., 203 p., 6) Nyman Robert, Pietarsaaren Res., 197 p., 7) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Res., 186 p., 8) Kamppinen Aapo, Kauhavan Res., 185 p., 9) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 177 p., 10) Raninen Mika, Kauhavan Res., 170 p., 11) Autio Heikki, Vaasan Res., 145 p., 12) Yli-Viitala Markus, -, 68 p.
H50: 1) Pajala Heikki, Pohjanmaan Rauhant., 242 p., 2) Pohto Jorma, Ylihärmän Res., 236 p., 3) Yli-Viitala Jari, Karijoen Res., 232 p., 4) Lepistö Jouko, Kauhavan Res., 230 p., 5) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Res., 219 p., 6) Hietanen Hannu, Kauhavan Res., 215 p., 7) Laitila Veli-Jussi, Ilmajoen Res., 213 p., 8) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 213 p., 9) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 209 p., 10) Rasku Hannu, Ilmajoen Res., 192 p., 11) Alatalkkari Jari, Ylihärmän Res., 179 p., 12) Malm Jukka, Kauhavan Res., 147 p., 13) Fred Christer, Vaasan Res., 137 p.
H60: 1) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 252 p., 2) Rintala Markku, Kuortaneen Res., 243 p., 3) Lindroos Reijo, Laihian Res., 236 p., 4) Mattsson Reijo, Kauhajoen Res., 236 p., 5) Raitila Jarmo, Pohjanmaan Rauhant., 233 p., 6) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res., 229 p., 7) Siren Jorma, Vaasan Res., 207 p., 8) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 205 p., 9) Kamis Bengt, Vaasan Res., 129 p.
H70: 1) Glader Pauli, Vaasan Res., 187 p., 2) Saarinen Antti, Kauhavan Res., 130 p., 3) Salo Matti, Kauhavan Res., 92 p.
Kiikarikivääri 300 m: Sarja D80: 1) Salo Eeva-Maria, Kauhavan Maanpuolustusn., 34 p.
H: 1) Hakomäki Jaakko, Vähänkyrön Res., 94 p., 2) Kontiainen Tommi, Kauhavan Res., 94 p., 3) Kamppinen Aapo, Kauhavan Res., 93 p., 4) Haukkala Markku, Ylihärmän Res., 89 p., 5) Keski-Hannula Raimo, Ilmajoen Res., 89 p., 6) Lepistö Jani, Kauhavan Res., 87 p., 7) Yli-Viitala Markus, -, 87 p., 8) Nyman Robert, Pietarsaaren Res., 85 p., 9) Muotio Jyrki, Vaasan Res., 84 p., 10) Lähdesmäki Juha, Ilmajoen Res., 84 p., 11) Porkholm Jukka, Kauhavan Res., 80 p., 12) Keskinen Veli-Matti, Ylihärmän Res., 73 p., 13) Raninen Mika, Kauhavan Res., 68 p., 14) Rajala Reijo, Lapuan Res., 62 p., 15) Nyman Harry, Kauhavan Res., 59 p., 16) Rajamäki Lasse, Kauhavan Res., 51 p., 17) Isosalo Antti, Kauhavan Res., 38 p.
H50: 1) Fred Christer, Vaasan Res., 93 p., 2) Mäenpää Aimo, Kauhavan Res., 89 p., 3) Riihiluoma Tapio, Kauhajoen Res., 87 p., 4) Yli-Viitala Jari, Karijoen Res., 84 p., 5) Lepistö Jouko, Kauhavan Res., 82 p., 6) Rasku Hannu, Ilmajoen Res., 81 p., 7) Ala-Hukkala Jari, Seinäjoen Res., 80 p., 8) Nevala Veli-Pekka, Jalasjärven Res., 73 p., 9) Malm Jukka, Kauhavan Res., 73 p., 10) Ala-Hukkala Timo, Seinäjoen Res., 72 p., 11) Hietanen Hannu, Kauhavan Res., 6 p.
H60: 1) Lindroos Reijo, Laihian Res., 97 p., 2) Korpimäki Pentti, Kauhavan Res., 92 p., 3) Siren Jorma, Vaasan Res., 85 p., 4) Salo Sakari, Ilmajoen Res., 83 p., 5) Kamis Bengt, Vaasan Res., 82 p., 6) Iso-oja Antti, Ilmajoen Res., 80 p., 7) Mattsson Reijo, Kauhajoen Res., 74 p.
H70: 1) Salo Matti, Kauhavan Res., 84 p., 2) Glader Pauli, Vaasan Res., 79 p., 3) Saarinen Antti, Kauhavan Res., 67 p.

Sovelletun reserviläisammunnan pm-kilpailu Ilmajoella

Lopputulokset: Vakio luokka: H: 1) Lehtinen M., Ilmajoen Res. 100,0000 %, 433,3486 p., 2) Lähdesmäki J., Ilmajoen Res., 85,0427 %, 368,5313 p., 3) Väliniemi J., Peräseinäjoen Res., 70,7374 %, 306,5394 p., 4) Harjula J., Ilmajoen Res., 67,7152 %, 293,4429 p., 5) Koski M., Ilmajoen Res., 66,7768 %, 289,3763 p., 6) Puska P-P., Peräseinäjoen Res., 66,0758 %, 286,3387 p., 7) Rissanen J., Ilmajoen Res., 63,2338 %, 274,0228 p., 8) Niiranen A., Ilmajoen Res., 60,9098 %, 263,9516 p., 9) Pakkala T., Seinäjoen Res., 58,7195 %, 254,4600 p., 10) Mäki J., Peräseinäjoen Res., 52,5171 %, 227,5821 p., 11) Sointula A., Ilmajoen Res., 44,3507 %, 192,1930 p., 12) Mäki S., Peräseinäjoen Res., 41,4729 %, 179,7222 p., 13) Sandvik J-E., Kauhavan Res., 37,9087 %, 164,2768 p., 14) Lepistö J., Kauhavan Res., 30,4436 %, 131,9271 p., 15) Isosalo A., Kauhavan Res., 15,7178 %, 68,1127 p.
H50: 1) Rissanen H., Ilmajoen Res., 48,7069 %, 211,0706 p., 2) Mäntylä H., Kauhajoen Res., 32,2462 %, 139,7386 p., 3) Korpimäki P., Kauhavan Res., 29,0604 %, 125,9327 p.
Avoin luokka: H: 1) Flinkman A., Peräseinäjoen Res., 83,5705 %, 362,1515 p., 2) Hynninen J., Ilmajoen Res., 82,0485 %, 355,5562 p., 3) Ojanpää S., Seinäjoen Res., 81,9491 %, 355,1254 p., 4) Saarela J., Laihian Res., 73,5804 %, 318,8596 p., 5) Rantamäki J., Ilmajoen Res., 71,3718 %, 309,2887 p., 6) Keltto A., Ilmajoen Res., 68,6394 %, 297,4477 p., 7) Koskiaho M., Peräseinäjoen Res., 62,8496 %, 272,3577 p., 8) Mattila E., Kauhavan Res., 60,6706 %, 262,9152 p., 9) Samppala P., Ilmajoen Res., 60,5078 %, 262,2098 p., 10) Huhta-Koivisto M., Ilmajoen Res., 56,2105 %, 243,5874 p., 11) Luopa J., Ilmajoen Res., 39,5063 %, 171,2000 p., 12) Aro H., Ilmajoen Res., 35,8248 %, 155,2463 p., 13) Kanto M., Peräseinäjoen Res., 33,0641 %, 143,2830 p.
H50: 1) Salovaara J., Ilmajoen Res., 72,6046 %, 314,6310 p., 2) Vainio E., Isonkyrön Res., 42,4051 %, 183,7620 p., 3) Mäki H., Peräseinäjoen Res., 37,7185 %, 163,4528 p., 4) Rajala V., Peräseinäjoen Res., 31,5591 %, 136,7611 p.
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVIUPSEERIPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 050-422 3219
ETELÄ-POHJANMAAN RESERVILÄISPIIRI RY
Osoite:
\\ Impivaarantie 25
\\ 60420 SEINÄJOKI
Toiminnanjohtaja:
\\
\\
\\ 050-594 9617
Puheenjohtaja:
\\
\\ 0400-292 418
Toteutus:Viestintäratkaisut Webmaster Kirjaudu sisään